Kilka słów o mnie
Bloguję od 2005 roku. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuję w jednej z państwowych instytucji publicznoprawnych, a wolne chwile poświęcam mojej rodzinie, przyjaciołom i oczywiście fantastyce. To właśnie koleżanki skierowały moje zainteresowania w stronę niezwykłego świata książki, filmu, serialu czy gry. A nawet znalazło się wśród nich miejsce dla mangi i anime. Bywam na lokalnych eventach poświęconych fantastyce. Można znaleźć mnie na Pyrkonie, raz w cosplay'u, raz bez.
 • Preferencje literackie: fantastyka, kryminał, thriller, horror, biografia muzyczna, literatura obyczajowa, manga/komiks.
 • Preferencje muzyczne: rock (hard rock, classic rock), heavy metal (thrash/black/death/doom/power/speed metal) oraz metal neoklasyczny. Po prostu kocham Megadeth!
 • Preferencje filmowe/serialowe: filmy i seriale oglądam "od święta", prędzej pokuszę się o krótkie anime. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nikt nie chce oglądać ze mną horrorów - nie mam pojęcia dlaczego. Ale Breaking Bad to naprawdę dobry serial!
 • Przedsmak zła (zapowiedź)
  Mam wspaniałą wiadomość dla miłośników kryminałów, thrillerów oraz fanów Alex Kavy. Już niebawem, 14 marca premierę mieć będzie długo oczekiwany prequel cyklu o agentce FBI Maggie O'Dell – „Przedsmak zła”. Ostatnia część bestsellerowej serii, której główną bohaterką jest wyżej wspomniana agentka, miała premierę w 2013 roku.
  „Ostateczny cel” w Polsce ukazał się 16 kwietnia 2014 roku, czyli prawie cztery lata temu. Choć miałam okazję przeczytać tylko kilka powieści autorki, od razu polubiłam profilerkę Maggie, dlatego z przyjemnością przeczytam historię poprzedzającą cykl, na który składa się jedenaście książek, a pierwsza z nich została wydana w 2000 roku i bardzo szybko okazała się bestsellerem.

  Maggie O’Dell jest wybitną specjalistką w tworzeniu portretów psychologicznych. Pracuje w Wydziale Badań Behawioralnych FBI i wielokrotnie przyczyniła się do zatrzymania i aresztowania groźnych przestępców. Alex Kava w swoich powieściach przedstawia nie tylko kulisy pracy agentki O’Dell, ale również naświetla wydarzenia pod kątem jej życia prywatnego.

  Na stronie http://www.alex-kava.pl możecie już dziś zamówić swój egzemplarz „Przedsmaku zła”. Książki zakupione w przedsprzedaży zostaną wysłane do Was dzień przed premierą, otrzymacie też zakładkę z autografem Alex Kavy.   

  14 marca będzie miało premierę również nowe wydanie pierwszej części cyklu „Dotyk zła”. Księgarnia internetowa booktime.pl także w tym przypadku oferuje wysyłkę dzień przed premierą i dorzuca zakładkę z autografem autorki. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://booktime.pl/thriller-sensacja-kryminal/286-dotyk-zla.html

  Poniżej przedstawiam Wam fragment powieści. Z pewnością przypadnie Wam do gustu!

  „Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć. Taki widok zastała agentka Maggie O’Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie. Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O’Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika.”

  Seria o Maggie O’Dell:
    2000: Dotyk zła  
    2001: W ułamku sekundy
    2003: Łowca dusz
    2004: Granice szaleństwa
    2006: Zło konieczne
    2008: Zabójczy wirus
    2009: Czarny Piątek
    2010: Kolekcjoner  
    2011: Śmiertelne napięcie
    2012: Płomienie śmierci
    2013: Ostateczny cel
    2018: Przedsmak zła (premiera 14 marzec 2018) 

  https://booktime.pl/

  12 komentarzy

  1. Może to odpowiednia pora na sięgnięcie po twórczość tego autora.

   Pozdrawiam,
   toukie z http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/ 💘

   OdpowiedzUsuń
  2. Książki tej autorki jeszcze przede mną :) Ta zapowiada się nieźle, kto wie może sięgnę po nią właśnie ;)

   OdpowiedzUsuń
  3. Może sięgnę po tego autora. Do tej pory miałam jedną autorkę, której przeczytałam wszystkie książki.

   OdpowiedzUsuń
  4. Jeśli jakiś autor przykuje moją uwagę, to pozostaję mu wierna po grób! :D Szczególnie lubię tych, po których można się regularnie spodziewać nowej dawki inspiracji! Tej autorki nie znam, ale widzę, że spełnia moje kryteria!

   OdpowiedzUsuń
  5. Wstyd się przyznać ale nigdy nic alex nie czytałam

   OdpowiedzUsuń
  6. Czytałam cała serię - bardzo się cieszę na nową książkę i na pewno wcisnę ją na pierwsze miejsce książek do przeczytania na marzec :)

   OdpowiedzUsuń
  7. Czekam niecierpliwie na swój egzemplarz ;)

   OdpowiedzUsuń
  8. Muszę z przykrością stwierdzić, że tego typu książki mi nie odpowiadają, chociaż recenzja jest z poczuciem humoru :-)

   OdpowiedzUsuń
  9. Kurcz, może ciężko w to uwierzyć, ale nigdy nie czytałam nic tego autora :( Czas najwyższy to zmienić, bo książki wydają się wciągające :)

   OdpowiedzUsuń
  10. O nie, po fragmencie, stwierdzam, że to nie dla mnie!

   OdpowiedzUsuń
  11. Nie zna jeszcze twórczości autorki, ale chcę to zmienić, bo wiele dobrego czytałam o jej twórczości.:)

   OdpowiedzUsuń
  12. bardzo lubię Alex Kavę, muszę sięgnąć po tę książkę:)

   OdpowiedzUsuń