Kilka słów o mnie
Bloguję od 2005 roku. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuję w jednej z państwowych instytucji publicznoprawnych, a wolne chwile poświęcam mojej rodzinie, przyjaciołom i oczywiście fantastyce. To właśnie koleżanki skierowały moje zainteresowania w stronę niezwykłego świata książki, filmu, serialu czy gry. A nawet znalazło się wśród nich miejsce dla mangi i anime. Bywam na lokalnych eventach poświęconych fantastyce. Można znaleźć mnie na Pyrkonie, raz w cosplay'u, raz bez.
 • Preferencje literackie: fantastyka, kryminał, thriller, horror, biografia muzyczna, literatura obyczajowa, manga/komiks.
 • Preferencje muzyczne: rock (hard rock, classic rock), heavy metal (thrash/black/death/doom/power/speed metal) oraz metal neoklasyczny. Po prostu kocham Megadeth!
 • Preferencje filmowe/serialowe: filmy i seriale oglądam "od święta", prędzej pokuszę się o krótkie anime. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nikt nie chce oglądać ze mną horrorów - nie mam pojęcia dlaczego. Ale Breaking Bad to naprawdę dobry serial!
 • Czasopisma. Magazyny językowe  Wydawnictwo Colorful Media ma w swojej ofercie prasę specjalistyczną, w tym następujące magazyny językowe.

   Business English Magazine” – dwumiesięcznik dla osób uczących się języka angielskiego biznesowego. Pismo powstaje przy udziale doświadczonego brytyjsko-polskiego zespołu dziennikarzy i lektorów. Business English Magazine zawiera anglojęzyczne artykuły. Obok każdego tekstu znajdują się przetłumaczone na język polski słówka/zwroty wraz z transkrypcją i numeracją umożliwiającą szybkie odnalezienie tłumaczenia. Dodatkowo 12 artykułów z każdego wydania nagrywają native speakerzy. Pliki MP3 z nagraniami są dostępne dla Czytelników na stronie - można je odsłuchać online lub pobrać.
  English Matters” – to dwumiesięcznik tworzony przez brytyjsko-polski zespół dla osób uczących się języka angielskiego. Do artykułów w języku angielskim opracowane są słowniczki. Magazyn zawiera dodatki takie jak: nagrania MP3, transkrypcje do najtrudniejszych zwrotów i słówek, lista słówek w formacie PDF do pobrania ze strony internetowej, a także dodatek tematyczny online w formie książeczki przeznaczonej do druku. English Matters organizuje również liczne konkursy. Tematyka magazynu jest następująca: aktualne informacje, znane osoby, kultura, nauka języka angielskiego, nauka i technika, dialogi dla niepoczątkujących, środowisko, rozrywka, sport, podróże. I na koniec tematycznie podane słówka. 


  Deutsch Aktuell” – to dwumiesięcznik dla miłośników języka niemieckiego. W każdym numerze znajdziecie aktualne tematy z obszarów takich jak: kultura, znani ludzie, środowisko, podróże, czas wolny czyli rozrywka. Do artykułów  opracowane jest słownictwo, co pozwala zaoszczędzić czas, który stracilibyście na przeszukiwaniu słownika. 
   
  Français Présent” – kwartalnik tworzony przez francusko-polski zespół dla osób uczących się języka francuskiego. Zawiera tematy bieżące, kulinarne, tematy dotyczące wydarzeń społeczno-kulturalnych, podróży a także wiele ciekawostek i oczywiście słowniczek. Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.
  ¿Español? Sí, gracias” – kwartalnik tworzony przez hiszpańsko-polski zespół dla miłośników języka hiszpańskiego. Większość materiałów powstaje w Hiszpanii. Znajdziecie w nim wiadomości z krajów hiszpańskojęzycznych oraz z całego świata, artykuły, felietony, teksty publicystyczne, artykuły poświęcone podróżom, wydarzeniom społeczno-kulturalnym, gotowaniu hiszpańskich potraw, gry i zabawy językowe oraz słoniczek ze słowami wykorzystanymi w numerze magazynu.   Italia Mi piace!” – kwartalnik dla fanów Włoch, kultury włoskiej i języka włoskiego. Co trzy miesiące w magazynie znajdziecie dział tematów różnych, aktualne informacje z Włoch i świata, artykuły o znanych osobach, kulturze,  języku włoskim, środowisku, inwestycjach i pracy, włoskiej kuchni, problemach społecznych i podróżach. Każdy numer zawiera opracowane słownictwo. 
  Ostanowka: Rossija!” – kwartalnik dla osób uczących się języka rosyjskiego.
  Powyższe  magazyny językowe świetnie sprawdzą się jako powtórka do matury, gdyż zawierają tematy poruszane na egzaminie, omawiane wcześniej na lekcjach, więc stanowią też doskonałe urozmaicenie szkolnych zajęć. Pomogą odświeżyć wcześniej nabyte umiejętności językowe, poszerzą zasób słownictwa.
  Kupicie je w Empiku, Inmedio, Kolporterze, Ruchu, w supermarketach Piotr i Paweł, w wybranych księgarniach językowych oraz w sklepie internetowym: www.kiosk.colorfulmedia.pl
  Polecam! 
  http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html


  51 komentarzy

  1. szczerze mówiąc, w najbliższym czasie raczej po nie nie sięgnę. Sama uczę się angielskiego i rosyjskiego a nie długo chcę również innych języków, ale mam inną ciekawą rzecz która pomaga mi się uczyć. Ja również planuję zrobić post na temat nauki języków w niedalekiej przyszłości, na który bardzo serdecznie zapraszam :)
   pomiedzy-wersami.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Mam nadzieję, że w tym poście zdradzisz swoją tajemnicę, bo jestem ogromnie ciekawa, co to takiego.

    Usuń
  2. Ten kwartalnik hiszpański mnie bardzo zainteresował. Zamierzam się nauczyć języka hiszpańskiego :)
   Może wspólna obserwacja? zacznij :)
   Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com/2016/07/naturalna-sol-z-morza-martwego-z-algami.html

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Myślę, że są to jednak gazety dla osób, które choć trochę miały styczność z danym językiem.

    Usuń
  3. Nie dla mnie, zdecydowanie wolę książki obcojęzyczne, bo bardziej motywują mnie do nauki i sprawdzania nieznanych słówek, kiedy akcja tak wciąga, że nie ma odkładania "na potem" - od razu muszę wiedzieć, co dane słowo znaczy, bo chcę wiedzieć, co dalej wydarzy się w powieści. ;) No i tyle świetnych książek powstaje za granicą a polskiego tłumaczenia można czasami się nie doczekać.
   Pozdrawiam ;)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. A mnie książki bardzo denerwują i są uciążliwe, dlatego jestem ciekawa formy czasopisma.

    Usuń
  4. Właśnie będę miała okazję przeczytać tę angielskie, już nie mogę się doczekać ;)

   OdpowiedzUsuń
  5. fajna propozycja dla kogoś kto chce nie tracić nabytych umiejetnosci a w prost przeciwnie chce je rozwijać

   OdpowiedzUsuń
  6. Kusi mnie ten hiszpański magazyn, bo musiałabym sobie odświeżyć pamięć jeżeli chodzi o ten język. Jeszcze kilka lat temu potrafiłabym się po hiszpańsku dogadać - teraz już sporo pozapominałam. Angielski sobie odpuszczę, bo studiowałam filologię angielską i póki co mam tego języka na jakiś czas dość :P Niemniej jednak wszystkie magazyny wydają się wartościowe i warte uwagi.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Może kiedyś zorganizuję jakieś rozdanie, będziesz miała szansę wziąć w nim udział :)

    Usuń
  7. Bardzo lubię czytać English Matters. To bardzo wartościowe magazyny!

   OdpowiedzUsuń
  8. Lubię czytać English Matters i Business English Magazine, niestety nie znam na tyle innego języka żeby sięgnąć po inne magazyny. pozdrawiam :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ja stawiam jedynie na niemiecki i angielski.

    Usuń
  9. Ogromnie mnie ciekawią te magazyny. Chciałabym mieć możliwość przeczytania taki magazyn po angielsku lub hiszpańsku, ponieważ bardzo lubię te języki :D

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Może uda mi się zorganizować jakieś rozdanie :)

    Usuń
  10. wyglądają fajnie :D ehhhh ale doba ma niestety tylko 24h:P

   OdpowiedzUsuń
  11. Być może skuszę się na magazyny z językiem angielskim. Zawsze warto go szlifować, w końcu w wielu sytuacjach się przydaje :)

   OdpowiedzUsuń
  12. Bardzo lubię czytać magazyny językowe w wolnej chwili:)

   OdpowiedzUsuń
  13. Ja właśnie ostatnio mocno postanowiłam sobie, że będę więcej czytać po angielsku...i kto wie...może zacznę właśnie od czasopism... :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Z książkami jest dość kłopotliwie.

    Usuń
  14. Nie bardzo lubię takie coś :D

   Zapraszam: http://velina-blog.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  15. Ja raczej ni ekożystam z takich czasopism :) wole apki na tel:D
   obserwuję :D
   grlfashion.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  16. Anonimowy05:59

   Zastanawiam się nad angielskim, ale sama nie wiem, czy będę miała czas:)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Na przeczytanie jakiegoś artykułu na pewno znajdzie się odrobina czasu.

    Usuń
  17. ja wolę ksiażki po ang czytać:D

   OdpowiedzUsuń
  18. Bardzo chciałabym wziąć sobie angielską wersję, chociaż wątpię, żebym nauczyła się jeszcze czegoś z takiego czasopisma :/
   Buziaki kochana, obserwuję!
   BOOKBLOG

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ale przecież tu nie chodzi tylko o naukę. Na pewno poznasz jakieś ciekawostki.

    Usuń
  19. Moje ulubione to EM i DA :)

   OdpowiedzUsuń
  20. Rzadko czytam magazyny, ale z pewnością mogą pomóc w nauce języka obcego. Pozdrawiam! :)

   OdpowiedzUsuń
  21. Nigdy nie miałam okazji czytać żadnego z tych magazynów, ale mam ogromną ochotę na English Matters i Ostanowkę :)

   OdpowiedzUsuń
  22. Great post!!!
   Would you like to follow each other? let me know and I follow you back.
   Besos, desde España, Marcela♥

   OdpowiedzUsuń
  23. Do tej pory nawet nie wiedziałam, że nawet takie czasopisma istnieją, a z chęcią sięgnęłabym po Enlighs Matters :D.
   Pozdrawiam.

   #SadisticWriter
   http://zniewolone-trescia.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Cieszę się, że dzięki mnie dowiedziałaś się o ich istnieniu ;)

    Usuń
  24. Uczę się włoskiego i magazyn "Italia Mi Piace" bardzo mi w tym pomaga :)
   Pozdrawiam
   Tutti
   MÓJ BLOG

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Mam nadzieję, że moje też mi pomogą.

    Usuń
  25. Przyznam szczerze, że nigdy nie słyszałam o takich czasopismach, ale po tej notce zapewne poszukam i zajrzę ;)

   OdpowiedzUsuń
  26. Marta16:24

   Uwielbiam te czasopisma! Zwłaszcza włoskie ,,Mi Piace'':)

   OdpowiedzUsuń
  27. Zawsze z zainteresowaniem sięgam po językowe magazyny, lubię tę formę podtrzymywania znajomości języka obcego. :)

   OdpowiedzUsuń