Kilka słów o mnie
Bloguję od 2005 roku. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuję w jednej z państwowych instytucji publicznoprawnych, a wolne chwile poświęcam mojej rodzinie, przyjaciołom i oczywiście fantastyce. To właśnie koleżanki skierowały moje zainteresowania w stronę niezwykłego świata książki, filmu, serialu czy gry. A nawet znalazło się wśród nich miejsce dla mangi i anime. Bywam na lokalnych eventach poświęconych fantastyce. Można znaleźć mnie na Pyrkonie, raz w cosplay'u, raz bez.
 • Preferencje literackie: fantastyka, kryminał, thriller, horror, biografia muzyczna, literatura obyczajowa, manga/komiks.
 • Preferencje muzyczne: rock (hard rock, classic rock), heavy metal (thrash/black/death/doom/power/speed metal) oraz metal neoklasyczny. Po prostu kocham Megadeth!
 • Preferencje filmowe/serialowe: filmy i seriale oglądam "od święta", prędzej pokuszę się o krótkie anime. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nikt nie chce oglądać ze mną horrorów - nie mam pojęcia dlaczego. Ale Breaking Bad to naprawdę dobry serial!
 • Korean lifestyle book

   

  Ryu Jeong-Hwa pochodzi z Korei Południowej, urodziła się w Pusanie. Studiowała literaturę koreańską na Narodowym Uniwersytecie Seulskim i  jako pierwsza kobieta przewodniczyła radzie studentów. Po skończeniu studiów rozpoczęła pracę jako dziennikarka dla "JoongAng llbo".

  Obecnie jest reporterką i dziennikarką sieci telewizyjnej JTBC, pisze artykuły do działów politycznego i zagranicznego. Najbardziej interesuje się kwestiami społecznymi. W czasie wolnym chętnie czyta lekkie powieści, ogląda programy talk-show oraz liczne seriale. Jest wręcz uzależniona od niesamowitych występów gwiazd K-popu, w tym legendarnego BTS czy Super Junior. Uwielbia czytać oraz pisać. Fascynuje ją różnorodność punktów widzenia. Ryu Jeong-Hwa jest współautorką książki-poradnika „Korean lifestyle book”.

  Ta licząca sobie niespełna sto trzydzieści stron książka to przewodnik po koreańskiej kulturze, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Europie, ale również w Polsce. Coraz częściej spotykam się z w Internecie z miłośniczkami koreańskiej pielęgnacji ciała czy z fankami koreańskich zespołów muzycznych, na których teledyski można natknąć się na polskich stacjach muzycznej telewizji. Nie da się ukryć, że koreańska kultura stała się w Polsce modna. Cieszę się więc, że pojawiła się książka, która jest bogatym źródłem wiedzy o koreańskim stylu życia. W jednym miejscu znajdziecie aż sześć kategorii! Dowiecie się od czego rozpocząć przygodę z codzienną pielęgnacją w koreańskim stylu, jakie modowe trendy panują wśród mieszkanek Korei, poznacie najpopularniejszych artystów koreańskiej sceny muzycznej, a także seriale i filmy, które są obecnie na topie. Do tego przeczytacie o koreańskiej kuchni i dowiecie się jak wprowadzić elementy koreańskiego stylu do swojego domu, by stworzyć atmosferę pełną spokoju i harmonii.

  „Korean lifestyle book” to zbiór dokładnie wyselekcjonowanych informacji i praktycznych wskazówek. Zaoszczędzicie czas, gdyż nie musicie już przeszukiwać blogosfery, by dowiedzieć się, z ilu i jakich kroków składa się koreańska pielęgnacja skóry, jak wybrać odpowiednie kosmetyki, by cera była gładsza i jaśniejsza, jakie składniki są dobre, a jakie złe dla naszej skóry. W pierwszym rozdziale, który poświęcony jest dbaniu o swoją skórę, znajdziecie bardzo dużo porad i wskazówek kosmetycznych, które warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji.

  Drugi rozdział „Koreańska moda” to wiele przydatnych informacji o tym, jak naśladować koreański styl ubierania się. W czym można wyjść w Polsce na ulicę, a co lepiej sobie odpuścić, by nie wywołać szoku u przechodniów. Dowiecie się, co jest inspiracją dla koreańskiej mody oraz tamtejszego stylu i jaki wpływ ma na nie k-pop, jak ubierają się tamtejsze gwiazdy muzyki. Czy wiecie, że nawet w Seulu odbywa się popularny w Europie i Stanach Zjednoczonych Fashion Week?

  Następny rozdział poświęcony jest gatunkowi muzycznemu, który nazywa się k-pop i powstał właśnie w Korei Południowej. Łączy w sobie takie elementy muzyki jak dance-pop, ballada popowa, hip-hop, rock, jazz, pop opera, współczesny rhythm and blues czy muzyka klasyczna. Być może po lekturze „Korean lifestyle book” zostaniecie fanami k-popu i będziecie wzdychać do chłopaków z BTS lub dziewczyn z Blackpink. Teraz chwila na wspomnienia z 2012 roku – wszyscy znamy przecież utwór „Gangnam style”.

  Koreańskie seriale to kolejny temat, któremu poświęcono uwagę w książce. Sama z koreańskim filmem mam niewiele wspólnego, obejrzałam tylko nagrodzony Oskarem „Parasite” – film bardzo pokręcony, ale warty obejrzenia! Z tego co słyszałam od znajomych, oglądających koreańskie seriale, jest sporo dobrych dramatów i romansów, więc jeśli lubicie takie gatunki, w książce znajdziecie tytuły produkcji, które warto zobaczyć.

  Sprawnie przechodzimy do tego, co lubimy najbardziej. Jedzenie. Uwielbiam koreańskie słodycze i kupuję ich bardzo dużo na wszelkiego rodzaju konwentach. W książce najbardziej zainteresowały mnie strony poświęcone herbacie, bo jestem wielką fanką picia herbaty. Ale nie tylko o napojach poczytacie w „Korean lifestyle book”. Znajdzie się również „coś na ząb”.

  Szósty rozdział ma nieco tajemniczy tytuł. „Prostota i minimalizm” - to tutaj dowiecie się jak zaaranżować wnętrze swojego mieszkania w stylu koreańskim, by zapanował w nim spokój i harmonia, by było w nim przytulnie i by można było się zrelaksować we własnych czterech ścianach.

  „Korean lifestyle book” to bogato ilustrowany wszechstronny przewodnik po kulturze koreańskiej. Zawarte w nim porady i wskazówki pozwolą Wam bardzo łatwo i szybko przenieść styl życia z odległej Korei Południowej prosto do Waszego domu. Nie musicie wyruszać w daleką podróż, by zasmakować tamtejszych dań, teraz sami możecie przygotować je w swojej kuchni. Lektura tej książki była świetną przygodą i zabrała mnie w podróż o jakiej od dawna marzyłam. 

   

  Ocena: ✭✭✭✭✭✭✭

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję:

  http://www.burdaksiazki.pl/

   

   

  19 komentarzy

  1. niewiem czy by mnie zainteresowała

   OdpowiedzUsuń
  2. Kultura koreańska jest teraz całkiem na topie, więc chyba wiem komu ją polecę.

   OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że ta publikacja może okazać się naprawdę interesująca, więc będę miała ją na uwadze.

   OdpowiedzUsuń
  4. Dobrze, że w tak krótkiej książce udało się podjąć tyle tematów o koreańskiej kulturze.

   OdpowiedzUsuń
  5. Warto poznawać inne kultury, więc książka na pewno jest ciekawa.

   OdpowiedzUsuń
  6. Dla zainteresowanych tematem na pewno będzie to bardzo ciekawa książka. 😊

   OdpowiedzUsuń
  7. Mnie taka nie przyciąga, ale zainteresowani z pewnością chętnie sięgną po ten tytuł. :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. U mnie bardziej nastawienie na poznanie japońskiej kultury, co chwilę odkrywam w niej coś nowego. :)

    Usuń
  8. Mam w sobie taką ciekawość, że chętnie czytam wszystko to, co dotyczy innych kultur. O ile nie zrozumiem fascynacji k-popem, to uwielbiam pielęgnację jak i kulturę, która tak się różni od naszej. Chętnie książkę przeczytam, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. O K-pop powstała teraz bardzo ciekawa publikacja z Kobiece Young.

    Usuń
  9. Myślę, że tak książka jest zdecydowanie ciekawsza od niejednego serialu czy zespołu koreańskiego :)

   OdpowiedzUsuń
  10. Jestem zainteresowana tematem, bo chciałabym pojechać do Korei. Tylko kiedy?

   OdpowiedzUsuń
  11. Z ciekawości przeczytalam, ale nie zachwycila mnie :)

   OdpowiedzUsuń
  12. Bradzo ciekawe. Z chęcią bym poznała tę książkę. To dla mnie odległa kultura, a w Azji byłam tylko kilka razy.

   OdpowiedzUsuń
  13. Świetna książka, wyjaśnia wiele niewiadomych z koreańskiej kultury :)

   OdpowiedzUsuń
  14. Myślę, że to dobre kompendium wiedzy dla laików.

   OdpowiedzUsuń
  15. Świetna książka, na pewno można z niej wyciągnąć wiele ciekawostek. Sama bym chętnie przeczytała.

   OdpowiedzUsuń
  16. Lubię czytać o kulturze innych krajów, więc książka w moim guście. Szczerze mówiąc nie interesowałam się specjalnie Koreą Południową, więc fajnie by było dowiedzieć się czegoś o tamtejszym stylu życia.

   OdpowiedzUsuń
  17. Mam ją. Czytałam i bardzo fajna! Bo powinniśmy poznać inne kultury. Nie zamykać się na nie!

   OdpowiedzUsuń