Witaj w moich skromnych progach!
Jestem Kayla. Pewnie zastanawiasz się teraz, czym lub kim jestem. Może tolkienowskim elfem, czarodziejką wykreowaną przez Joanne Kathleen Rowling albo księżniczką ze zbioru opowiadań Andrzeja Sapkowskiego (o tak! bardzo chciałabym być księżniczką!). Jestem jednak blogerką od przeszło dziesięciu lat. Studiuję, a wolne chwile poświęcam mojej rodzinie, przyjaciołom i oczywiście fantastyce - choć od stosunkowo niedawna. To właśnie koleżanki skierowały moje zainteresowania w stronę niezwykłego świata książki, filmu, serialu czy gry. A nawet znalazło się wśród nich miejsce dla mangi i anime. Bywam na lokalnych eventach poświęconych fantastyce, z których możecie spodziewać się tutaj relacji.
 • Preferencje literackie: fantastyka, kryminał, thriller, horror, biografia muzyczna, literatura obyczajowa, manga/komiks.
 • Preferencje muzyczne: rock (hard rock, classic rock), heavy metal (thrash/black/death/doom/power/speed metal) oraz metal neoklasyczny. Po prostu kocham Megadeth!
 • Preferencje filmowe/serialowe: filmy i seriale oglądam "od święta", prędzej pokuszę się o krótkie anime. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nikt nie chce oglądać ze mną horrorów - nie mam pojęcia dlaczego. Ale Breaking Bad to naprawdę dobry serial!
 • 30 lipca 2017

  Przegląd magazynów językowych: Deutsch Aktuell Nr 83/2017, English Matters Nr 65/2017  Magazyny językowe Deutsch Aktuell i English Matters wydawane przez wydawnictwo Colorful Media kolejny raz pozytywnie zaskakują wakacyjną kolorową szatą graficzną. Żeby jednak nie było zbyt monotematycznie, znajdziecie w nich nie tylko artykuły związane z letnim odpoczynkiem. Nie zabraknie przydatnych zwrotów i konstrukcji gramatycznych, a także słowniczków do każdego z artykułów. Będzie to idealna okazja, aby podszkolić język niemiecki lub angielski przed planowanym urlopem za granicą. A jeśli zostajecie w Polsce, kto wie, może poznacie kogoś z odległego kraju?  Deutsch Aktuell 83/2017
  W wydaniu lipiec-sierpień 2017 między innymi:
  - poznacie Friedensreicha Hundertwassera – austriackiego malarza, grafika, rzeźbiarza i performera,
  - przeczytacie o austriackim przedsiębiorstwie produkującym biżuterię – Swarovski,
  - w dziale z gramatyką znajdziecie artykuł o rodzajniku nieokreślonym i określonym,
  - nie zabraknie też konwersacji dotyczących sportu i fitnessu,
  - dla smakoszy przygotowano artykuł o smoothie,
  - a dla miłośników podróży o Bad Blumau – uzdrowiskowej austriackiej gminie.


  English Matters 65/2017
  W numerze lipiec-sierpień dwumiesięcznika między innymi:
  - artykuł poświęcony córce Donalda Trumpa,
  - dowiecie się jak można połączyć pracę zawodową z wypoczynkiem,
  - przeczytacie co nieco o brytyjskiej kuchni,
  - przydatne okażą się zwroty związane z wakacjami nad wodą,
  - warto przeczytać artykuł o liczebnikach,
  - poznacie amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Alana Balla, nakręcony na podstawie serii powieści Charlaine Harris, który nosi tytuł „Czysta krew”.

  Te oraz inne magazyny językowe znajdziecie w dużych punktach z prasą, w księgarniach językowych, w sieci Empik, a także na stronie internetowej: http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/13-tytuly-magazynow
  http://colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html
   

  14 komentarzy

  1. Już gdzieś czytałam recenzje tych magazynów anglojęzycznych, i chociaż powinnam po nie sięgnąć bo z moim językiem słabo to jakoś nie mogę :D Ale może kiedyś mi się to uda, bo wydaje się ciekawe:)
   (recenzentka-ksiazek.blogspot.com)

   OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawi mnie co jest napisane o tym serialu telewizyjnym nakręconym na podstawie ,,Czystej krwi". Muszę wybrać się do większego miasta, albo zdecydować się na zakup przez internet bo w moim mieście nie ma takich cudeniek do czytania.

   OdpowiedzUsuń
  3. Również posiadam od nich magazyny o jestem zadowolona :)

   Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  4. Dużo osób poleca te magazyny, więc może kiedyś się na nie skuszę ;)
   Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  5. Po niemiecką gazetę nie sięgnę, bo nie przepadam za tym językiem. Po angielski sięgnę za około rok, aby powoli sobie ogarniać i przypominać ten język, bo przyda mi się na studia, na które wybieram się za dwa lata, jeśli dobrze pójdzie. Ja akurat z tego wydawnictwa czytam hiszpańskojęzyczną i włoskojęzyczną wersję.

   OdpowiedzUsuń
  6. przydatne by mieć kontakt z językiem:)

   OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo lubiłam English Matters, ale przyznam, że ciągle brakowało mi czasu na lekturę prasy :(

   OdpowiedzUsuń
  8. A ja bardzo chętnie sięgnę po niemieckie wydanie :)

   OdpowiedzUsuń
  9. Nie dla mnie takie czasopisma :)

   OdpowiedzUsuń
  10. Zdecydowanie takie magazyny powoduję, że chce się rozwijać wiedzę językową. Znam takich ludzie, którzy chcąc oglądać seriale na YouTubie opanowali język do perfekcji. Ja teraz się zastanawiam nad nauką drugiego języka. Może wybiorę język niemiecki.

   OdpowiedzUsuń
  11. Wydają się być fajne :)

   https://fasionsstyle.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  12. Kolejna okazja do szlifowania znajomości języka obcego. :)
   Bookendorfina

   OdpowiedzUsuń